سربازان اسلام

پاسخ به شبهات و توهین ها

شبهه سوره تحریم

منبع وبلاگ پاسخ به شبهات

 

شبهه ای به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص)وارد کرده اند و متاسفانه افراد بی مطالعه و ساده اندیش آن را باور نموده اند و باز گو می کنند!

این شبهه را شخصی به نام نیما بازگو نموده است!

اصل شبهه این چنین است:

سوره تحریم آیه 1


يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ لِمَ تُحَرِّمُ مَا أَحَلَّ اللَّهُ لَكَ تَبْتَغِي مَرْضَاتَ أَزْوَاجِكَ وَاللَّهُ غَفُورٌ رَّحِيمٌ.

ای پيامبر ، چرا چيزی را که خدا بر تو، حلال کرده است ، به خاطر خشنود ساختن زنانت بر خود حرام می کنی؟ و خدا آمرزنده و مهربان است.


این آیه در مورد ماجرای ماریه قبطی آمده است .

 

 ماریه کنیز حفصه از زنان حضرت محمد(ص) بوده است؟؟؟؟!!!!!

 

 

(جواب مدیر وبلاگ:ماریه کنیزی بود که توسط پادشاه  اسکندریه به حضرت محمد(ص)هدیه شده بود( سند: منهج الصادقین فتح الله کاشانی) و آنحضرت او را آزاد نموده و بعد به همسری پذیرفت !!!)

 

 ادامه شبهه:

 حضرت محمد(ص) روزی به خانه حفصه رفته است و ماریه را تنها دیده است و با او .... .حفصه به خانه برگشته و حضرت محمد(ص) را  با کنیز خود در خانه میبیند. محمد(ص) قسم میخورد که دیگر با ماریه را بر خود حرام کندو از حفصه میخواهد که این راز با کسی بازگو نکند. اما حفصه این راز را با همه در میان میگذارد

  

 و پیامبر از تصمیم خود بازمیگردد و این آیه را نازل میکند. و تحریم را از سر راه خود برمیدارد.
سوره تحریم آیه 5

عَسَى رَبُّهُ إِن طَلَّقَكُنَّ أَن يُبْدِلَهُ أَزْوَاجًا خَيْرًا مِّنكُنَّ مُسْلِمَاتٍ مُّؤْمِنَاتٍ قَانِتَاتٍ تَائِبَاتٍ عَابِدَاتٍ سَائِحَاتٍ ثَيِّبَاتٍ وَأَبْكَارًا.

شايد اگر شما را طلاق گويد پروردگارش به جای شما زنانی بهتر از شمايش ، بدهد زنانی مسلمان ، مؤمن ، فرمانبردار ، توبه کننده ، اهل عبادت و روزه گرفتن ، خواه شوهر کرده ، خواه باکره.

اینجا زنان پیامبر تهدید میشوند که اگر دست از فتنه جویی (منظور همان داستان ماریه و محمد(ص) است) بر ندارند، پیامبر آنها را طلاق داده و الله زنان بهتری را به او خواهد داد. بر اساس احادیث این گفته در واقع مربوط به عمر بن خطاب میشده است و او این حرف را به زنان محمد(ص) زده است. و محمد(ص) نیز بعد از شنیدن این حرف عمر، آنرا در قرآن از زبان الله بازگو میکند.


 جواب:

بیاید آیات مربوط به این ماجرا را با هم مرور کنیم!

به نام خداوند بخشنده مهربان

ای پیامبر!چرا چیزی را که خدا بر تو حلال کرده بخاطر جلب رضایت همسرانت بر خود حرام می کنی؟!و خداوند آمرزنده و مهربان است.(1)خداوند راه شکستن سوگنده هایتان را روشن ساخته و خداوند مولای شماست و او دانا و حکیم است(2)هنگامی که پیامبر یکی از رازهای خود را به بعضی از همسرانش گفت ولی هنگامی که وی آن را افشا نمود و خداوند پیامبرش را از آن آگاه ساخت قسمتی از آن را برای او باز گو کرد و از قسمت دیگر خود داری نمود هنگامی که پیامبر همسرش را از آن خبر داد چه کسی تو را از این راز آگاه ساخت؟!فرمود:خداوند عالم و آگاه مرا با خبر ساخت!(3)اگر شما دو زن (همسران پیامبر )از کار خود توبه کنید چون دلهای شما  ما منحرف گشته و اگر همچنان بر ضد او دست به دست هم دهید (کاری از پیش نخواهید برد!)زیرا خداوند یاور اوست و همچنین جبرئیل و مومنین صالح و هم ملائکه بعد از خدا پشتیبان او هستند!(4) امید است پروردگار او اگر او شما را طلاق دهد همسرانی بهتر از شما نصیبش کند همسرانی بجای شما که مسلمان مومن متواضع توبه کننده عابد هجرت کننده؛بیوه یا باکره.(5)

 


 

نکته 1:شما خودتان می فرمایید که قرآن نیاز به تفسیر ندارد اما برای بیان منظورتان به تفسیر(هرچند بی بنیاد و بچه گانه)متوسل می شوید!؟

نکته2:سندی که این ماجرا را از آنجا بیان نموده اید بگویید!

نکته 3: این ماجرا به طرق دیگر هم نقل شده!در بعضی روایات اصلا این داستان وجود ندارد!دلیلی بیاورید که این داستان حقیقت دارد و بقیه روایات اشتباهند!

نکته4:ماریه کنیزی بود که توسط پادشاه  اسکندریه به حضرت محمد(ص)هدیه شده بود( سند: منهج الصادقین فتح الله کاشانی) و آنحضرت او را آزاد نموده و بعد به همسری پذیرفت !!!

 

نکته 5:در آیه 3 سوره تحریم از دو زن نام برده!در داستانی که گفته اند و شما نقل کردی فقط یک زن یعنی حفصه وجود دارد!ماریه که با پیامبر بدی نکرده!زن دوم کیست؟

 

نکته 6: تکلیف این قسمت از آیه 3 را در داستانتان مشخص کنید! "... قسمتی از آن را برای او باز گو کرد و از قسمت دیگر خود داری نمود..."یک قسمت اینکه حفصه همه چیز را باز گو کرده!قسمت دیگر چیست؟

 

نکته 7:اون حدیثی رو که در مورد عمر گفتین رو بازگو کنین با ذکر سند!

 

نکته 8:طبق آیه اول چیزی که پیامبر بر خود حرام کرده  بر پیامبر حلال بوده است!

نکته 9: مشخص کنید در داستانتان حفصه این راز را با چه کسانی گفت؟! همه یعنی چه کسانی؟  به همه ی مسلمانان گفت؟یا به بقیه ی همسران پیامبر!

نکته ی 10:مشخص کنید در داستانی که گفته اند و شما نقل کردی حفصه چه چیزی را فاش کرد؟! ماجرای ماریه را یا ماجرای قسم پیامبر(ص) را!؟

بر طبق آیه 3 پیامبر(ص)  رازی را به بعضی همسرانش گفت!نمیگه  همسر رازی را مشاهده کرد!!!!

نکته۱۱:خداوند همسران  خطا کار و اذیتکار پیامبر را تهدید به طلاق می کند تا از رفتار زشتشان دست بردارند!طلاقی که هیچگاه اتفاق نیفتاد!

نکته ۱۲:آیه ۱ میگوید که پیامبر (ص) چیزی را به خاطر خوشنودی همسرانش بر خود حرام کرد نه از ترس آبرویش!

 

داستانی که گفته اند و شما اینجا نوشتی داستانی بچه گانه  و عیب جویانه هست!کاملا مشخص است که در این داستان دنبال حقیقت نبوده اند!روایت را به صورت ناقص و مغرضانه و گاهی با اضافات بیان نموده اند و شما بدون مطالعه قبول کرده و اینجا نوشته اید!تازه این روایتی است که معلوم نیست واقعیت دارد یا نه!ولی بر طبق اصل روایت اگرچنین چیزی هم باشد ایرادی بر پیامبر وارد نیست چون ماری همسر پیامبر بوده است!

 

من در کتابهای روایت زیادی گشته ام! روایات زیادی در این زمینه وجود دارد!ولی هیچکدام کاملا با شواهد آیات مطابقت نمیکند!

 

روایات دیگری هم نقل میکنند در این مورد که با آیات فوق بیشتر مطابقت می کنه!ولی بازهم اشکالاتی دارد!اما از داستان شما با آیات فوق بیشتر مطابقت می کند!

 

و در هر صورت ماریه کنیز اهدایی یکی از پادشاهان به پیامبر(ص) بوده و سپس آزاد شده و به همسری پیامبر در آمده!آنچه را که گفتید برای ایشان عیب نیست !

اگر منظورتان از نقل این داستان سانسور شده و تغییر شکل یافته  بیان این است که پیامبر اسلام(ص)  خدای نکرده هوسران بوده اند باید برای شما بگویم که پیامبر با وجود اینکه زنان زیادی داشته اند ولی تعداد فرزندان کمی داشته اند!اگر ایشان نعوذ بالله هوسران بوده اند باید تعداد فرزندان بیشتری از اینهمه همسر داشته باشند!

فرزندان آن وجود شریف رو برای شما میشمارم:

۱-طاهر ۲- قاسم  ۳- فاطمه ۴- ام کلثوم  ۵- رقیه ۶- زینب که  مادرشان حضرت خدیجه(س) بوده اند(خدیجه  اولین همسر ایشان و همسری که آنحضرت به اصرار خود او از او خواستگاری نمودند و تا پایان عمر او همسر دیگری نداشتند) و ۷-ابراهیم که مادرش همین ماریه قبطیه می باشد!

 

آیا از زنان دیگر پیامبر(ص) فرزندی می بینید؟!

 

شما شبهه ای در مورد تعداد زنان پیامبر(ص) آورده ای که به زودی پاسخ خواهم داد!

+ نوشته شده در  یکشنبه یازدهم مرداد ۱۳۸۸ساعت 13:59  توسط رامین  |